Тунинг Клуб • Тема - Рециклиране на кормилна рейка
Дата и час: Сря Сеп 17, 2014 1:30 pm Елате в .: BGtop.net :. Топ класацията на българските сайтове и гласувайте за този сайт!!!

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Рециклиране на кормилна рейка

Автор Съобщение
 Заглавие: Рециклиране на кормилна рейка
МнениеПубликувано на: Пон Ное 09, 2009 2:38 pm 
Модератор
Модератор

Някой знае ли къде качествено се справят с рециклаж на рейката - не само смяна на гумички и уплътнения ами и пилене и донаваряване на гребена? Някъде в София ще е добре ако могат. Проблема е че хлопа и има луфт. На Е39ките им е като консуматив рейката при нашето качество на пътищата а и нещо не са я преценили добре. Рециклаж правят много хора обаче им се разхлопват пак и сега търся накой който е рециклипал и е карал известно време и километри и е доволен. Новата е 2500-3000 лв :D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Рециклиране на кормилна рейка
МнениеПубликувано на: Пон Ное 09, 2009 3:32 pm 
Модератор
Модератор
Аватар

кара: BMW e46
Колега до преди 2 седмици и аз се блъсках с този проблем!
Така в ТУ София правят рецуклиране на рейки от 150лв(ако е демонтирана от теб) им са цените и дават от 6 месеца до 1 година гаранция.
Имам тяхни кордината и ще ти ги дам малко по-късно.Ето и още едни място в София където правят ремонт:
"До "ВСИЧКИ" - В Понеделник давам "Octavia"-та за ремонт на кормилната рейка. След дълго мислене, избрах един сервиз, в който ремонтират кормилните рейки на мойте Любими маршрутки Цената е 250 лева, и още 25 лева за реглаж на ходовата част Ходих иначе и до "Техническия Университет", цената е същата.. плюс/минус 10-ина лева. Близо до "Балкан Стар" в жк. Хаджи Димитър намерих още едни известни майстори.. специализирани за хидравлики.. цената при тях е 150 лева, но не предлагат демонтаж/монтаж "
Това е цитат от Шкода форума.
Ето я и моята тема там: http://www.skodaclub-bg.org/forum/viewt ... 46&t=16217

Последна промяна kukumitcin на Пон Ное 09, 2009 3:37 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 09, 2009 3:36 pm 
Модератор
Модератор
Аватар

Ето кординатите на хората в ТУ София :
Технически Университет - София
Консултантски център "ШЕЛ"

Диагностика и ремонт на хидравлични системи и рейки
инж. Стефан Андровски
София, ТУ, Студ. град, бл. 9
тел.: 02/9653030 02/9653030
моб.: 0886 743356 0886 743356

Ремонт на хидравлична рейка заедно със демонтаж/монтаж - 300лв
В цената влиза и ново хидравлично масло+1 година пълна гаранция

За момента може би са най-добрите в София.

Аз за съжеления не я правих при тях,защото моята беше и с криви детайли.Наложи се да я сменям.
Дано да съм помогнал,успех и да пишеш резултата после.

Поздрави.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 09, 2009 3:59 pm 
Модератор
Модератор

Супер мерси много. И аз се бях насочил към тия на ТУ чух за тях на разни места че са добри. Преподаватели били хората :D Дано да съм я хванал от рано ще видим дали ще я спасят

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Пон Ное 09, 2009 4:21 pm 
Модератор
Модератор
Аватар

Дано аз с моята отлагах и в последствие се пре***х,а като се свали разбрахме че и преди е имало намеса ;).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 10, 2009 11:40 am 
Модератор
Модератор

Ехх казаха че няма оправия и ще си трака важното било да не тече. :wtf: :crazy: Можели да натегнат един болт там и това ако подобри нещо иначе това с наваряването те не го правели и не знаели да има някой да го прави качествено в най-добрия случай след 2-3000 км пак се разтраквала. :ugeek: Утре ше хода да я гледат кво могат да стегнат и дали не трака пък от някое уплътнение, а не от зъбите се чудя. Хидравличната течност ми е малко над минимума иначе, което ме притеснява ама ще я следя да не намалее. Между другото с какво се долива тая течност - в бензиностанциите има ли такова масло за хидравлика? Някой има ли идея дали има някакви изисквания или просто да питам за течност за хидравлика? :think:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Вто Ное 10, 2009 12:43 pm 
Модератор
Модератор
Аватар

По принцип има каталози за тези масла.За различните марки автомобили е различно(нещо като стандарт).
Например аз съм с такова което го слагат на Шкода,но не и на VW,има друго аз мога да сложа от тяхното масло няма да е проблем все пак е ВАГ групата разликата е в цените.
В ауто-дата видях какво е маслото и взех от него(даже се оказа по евтино от това при VW).Провери какво е маслото и вземи да долееш. :thumbup:

Поздрави.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: Сря Ное 11, 2009 11:11 am 
Модератор
Модератор

Евала на момчетата от МЕИ. Проблема с рейката се оказа непоправим тъй като назъбването на самата рейка се е изтъркало само в среден ход и натегнаха но пак има луфт. Сега ще потраква но не е нищо опасно. Има някви дето заваряват върху забите ама ако се отлюспи парче и заклини е голяма вероятността да се пребие човек така че по-добре да трака. На червяка зъбите били ок и така натегнаха че в последствие да се поизтърка и в крайщата и да се израви със средата. Евала казвам щото за пръв път някой да хване и ми обясниха всичко в най-големи подробности :D :geek:
Ако на някой му трябват намират се като се тръгне по булеварда от Дървеница към Студентски град първото възможно място след храсталаците в дясно след това веднага след 10-15 м ляво към нещо като рампи и складове и след 20 м в дясно пак има паркинг намира се във вътрешния двор на въпросния учебен блок 9. Поздрави и за колегата с Е36та от смолян ако се засечем по форумите някъде - и той го беше закъсал с луфт ама не само в средния ход а и на червяка зъбите заминали :eh:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ]